XVI-wieczny krucyfiks z Mrzygłodu – artykuł prasowy

Krucyfiks z Mrzygłodu – Tygodnik Sanocki 17 kwietnia 2019 r. Wiesław Banach opowiada o sztuce sakralnej ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku (cykl „Czytanie obrazu„) „Dzisiaj będę mówił o rzeźbach, o krucyfiksach. W zamku jest wystawa sztuki sakralnej Kościoła katolickiego. W stosunku do ekspozycji ikon i galerii Zdzisława Beksińskiego jest… Read more„XVI-wieczny krucyfiks z Mrzygłodu – artykuł prasowy”

Dokument króla Władysława Jagiełły dotyczący lokacji miasta Tyrawy

Dokument króla Władysława Jagiełły dotyczący lokacji miasta Tyrawy na prawie magdeburskim przez Matiasza ze Zboisk w 1425 r., spisany po łacinie na karcie pergaminowej o wymiarach 53 x 22-31 cm. Źródło: Biblioteka Jagiellońska. Akt został wydany w Przyszowie, zamku myśliwskim położonym w okolicach Puszczy Sandomierskiej. Król polował, ale też zajmował… Read more„Dokument króla Władysława Jagiełły dotyczący lokacji miasta Tyrawy”

Mrzygłód w 1936 r.

Na stronie fotopolska.eu można zobaczyć zdjęcia Mrzygłodu wykonane w 1936 r. przez Henryka Poddębskiego (1890-1945), jednego z najwybitniejszych polskich fotografików XX wieku.